Alumni Reunions

George Knox and grandson, Andrew Michael

Class of 1933
Class of 1933

Seated: Estella Vodev, Eugene Vodev, Martha Jump Morgan Standing: Gary Morgan, Bruce Morgan

Class of 1938
Class of 1938

Robert Grimm, Roberta Johnson Grimm, John Kinney

Class of 1943
<p style="text-align: center;"><span style="font-size: 18pt;"><strong>Class of 1943</strong></span></p>
Class of 1948
Class of 1948

Row 1: Bob Hilberts, Clara Hilberts, Irv Harlamert ’52, Barbara Peters Mosher, Bob Craig, Joan Bowman Craig, John Ames, Betty Bevier Ames, Ann Kinney Throop

Row 2: Judith Isaly, H. William Isaly, Corwin “Corky” Lakin, Maggie Harbaugh Bennett, John “Jack” McQuigg, Millicent Curtis Agnor, Jacquie Dutro Jaquith, Nancy Nussbaum Andrews, Bambi Nelson Williams

Row 3: Ray Bartlett, John Billingsley, Carol Billingsley Roger Owen, Mary Creager, Blitz Creager, Ned Thomson, Mary Jane Chenoweth Thomson, Louis Zoppel, Ardie Dale Zoppel

Row 4: (unidentified), Dean Owen, George Dallas, Ed Weber, Carol Reid, Robert Reid, Nancy Leith Shorney, George Shorney ’54, Mary Jean Stephen, John Stephen

Class of 1953
<p style="text-align: center;"><span style="font-size: 18pt;"><strong>Class of 1953</strong></span></p>

Row 1: Sandy Miskelly Little, Timothy Little, Alan Korte, John Blunk, James S. “Jim” Cox ’57, Sarah Lewis Cox, John Hackney, Ginny Wallace Hackney, Bill Elliott, Nancy Gerry Elliott, Gustavo Parajón ’59, Joan Morgan Parajón, Betsy Brown Lewis, Roger Wilson

Row 2: Phil Zollner, Ted Dewey, Sandra Bunts Rafos, Sally Bills Bailey, Lucy Johnson Holliday, Nan Briner Bond, Jim Ruby, Joan Griffiths Ruby, Mary Alice Posegate Davis, Carol Shanesy, Bill Hollister, Jean Simon Hollister, Judy Joern Parsons, Peggy McLouth Pschirrer, Dick Pschirrer, Susan Clancy, Anne Morris Berlin, Betsy Depew Spaulding, Joyce Tecklenberg Shutt, Mary Helen Ayars Ray

Row 3: Dave Stevens, Mary Jane Imhoff Stevens ’59, John Taylor ’57, Connie Smith Taylor, Ed Hoar, Nancy Cross Hoar, Ron Tonneberger, Mary Gaffney Tonnegerger ’59, Jane Conrad, Dick Conrad, Jon B. Boss, Jeanne Boss, Jean Cahill Cooke, Jim Cooke ’57, Betsy Hawkins Davenny, Tony Baker, Bill Rogers

Row 4: Phyllis Stanbarger Sacco, Nancy Crumrine Miller, Talbott Miller, Edward Kelly, Sue Weisenbarger Kelly, Dick Heglin, Mary K. Shenefield Heglin, Graeme Hammond, Janet Hammond, Bruce Bailey, Sandra Bailey, David Scott, Jay Baird, John McDonald, John Maschal, Maribell Maschal

Row 5: David Rich, Clay Herrick, Bill Grafton, Ed Boynton, Jane Bodorff Boynton, Debbie Miller Day, Judy Johnson Taylor, David Taylor

Row 6: Marv Smith, Sandy Smith, Chuck Beard, Suzanne Beard, Darwin Zahn, Edward Starinchak, James Paull, Jr., Margaret Sandra Paull, Mary Ann Woods, Richard Woods

Row 7: Jon Rogers, Trish Rogers, Erika Shorney, Bill Shorney, Lin Rosene Brown, Dave Brown, Jim Sebring, Michael Jung, Marilyn Berger Jung

Row 8: Walter Langsam, Russell Speidel, Bill Milliron, James Donley, Kent Black, George Meanor, Bonnie Meanor, Richard Burkhart, Judy Rodefer Yingst, Brenda Good, Denis Good

Class of 1958
Class of 1958

Row 1 Seated: Tom Ward, Linda Gordon, Sandra Geurtz Graham, Chuck Bobinette, Dain Birkley, Cole Brown, Sue Brown, Jim Gordon, Donna Ward, Diane Tarzwell Siegmund, Bob Adams

Row 2: Joanne Darrow Fox, Pam Puerner Campbell, Jeanne Swickard Hoffman, Henry Coerdy, Marion Burrus Goold, Diane Loppnow Conangla, Ron Couch, Sharon Couch, Kent Pope, Bill Canfield, Jack Wyant, E. Gayle Schneider

Row 3: Sharon Simms, Paul Simms, Karen Krumwiede Lewis ’69, Bill Lewis Karen Galey, R. Kent Galey, Ellen Dutton Kiehl, Ginny Coombs, Tony Gentile, Maggie Gentile, Bob Becker, Peter Bodine, Susie Edens Musselman, Connie Ewing Adams, Laura Enox

Row 4: Jon V.C. Booth, Trish Vogt Booth, Anna Imlay McCluan ’67, Joe McCluan, Lynne Wilde, John Tietjen, Ellen Kesinger Tietjen, Don Wise, Sharon Marston Wise, Janice Shilcock Silcox, (unidentified), (unidentified), Barbara Mohler Shepherd, Sally Gustavson Sullivan, Marnie Kennard Sarver,

Row 5: Dan Kreer, Nancy Kreer, Susan Doolittle, Jim Doolittle, Lynda Irish Hay, Ann Shepard Bulger, Lee Bulger ’66, Kristi Myers Garrett, Gael Weltmer Humphreys, Jim McNamee, Sue Olso McNamee, James Quarles, Ron Baldwin, Howard Grubbs, Albert Nagy, Jack Sarver

Class of 1968
Class of 1968

Row 1 Seated: Steve Beckerman, Chip Andreae, Carole Greenhaus, Rob Smykal, Ann Hargreaves Davis, Pam Louis Shea, Bess Hickey Hubbard, Emily Barrett Ceruolo, Jeannette Brokaw Lindvig, Kirk Lindvig ’76

Row 2: Lina Robinson Hart, Barbara Banks Smith, Kris Hoffman McSweeney, Tara Smith Crowley, Sue Bradley Schouten, Mark Thomas, Holly Williams Thomas, Eileen Griffiths Consolo, Claire Hummel Kupferle, Alice Davis Graham ’79, Clay Graham, Nancy Anderson Guy, Greg Guy, Carolyn Kubasta Grenfell, Laura Johnston Studders, Jim Davis

Row 3: Elaine Mallon Grubb, Eletta Giordano Kershaw, Susan McNally, Beth Blaisdell Quinn, Joan Straub Pifer, Barb Shouvlin Walters, Jenny Riegger Sacher, Al Lintel, Mark Consolo, Mary Ann Gilbert Chulick, Laurie Parsons Montgomery, Anita Cox Hunt, Michelle Berry Szollosi, Carol Carter Mack

Row 4: Vincent Vaughters, Jane Shepherd Tallmadge, Marjorie Mann Graham, Debbie Waters Kopff, Ron Villalobos, Clare Wilson Richart, Susan McManus Fairchild, Jane Lawrence, Ann Stillman O’Leary, Bert Clarke, Beth Patterson Kochheiser, Jean Palmer Gulyas, Susan Hunt, (unidentified), Gay Parks Rainville

Row 5: Jim Bolster, Fred Bothwell, Steve Germain, Kim Cisco Germain ’78, Steve Forrest, Tim Doar, Bob Foster, Rick Martos, John Harriman, Joan Clarke Gallivan ’78, John Vanik, Meg Reading Goetz, Andy Goetz

Class of 1977
<p style="text-align: center;"><span style="font-size: 18pt;"><strong>Class of 1977</strong></span></p>

Row 1 Seated: Dave Zillig, Steve Matteucci, John Fisher, Steve Knoop, Eric Middendorf, Brenda Ross-Mathes, Lucy Annis Katenkump, Rosman McIntosh Jeffries, Tim Ross, Janet Rieger Brophy, Nell Talman Haughton, Bebe Fisher, Kim Heyman Reynolds

Row 2: Randy Howell, Kim Picus Bromfield, Deborah Lucas, Kathy Roberts Stevenson, Kathy Kerr Minor, Craig Paynter, Becke Westover Tomkiewicz, Jim Tomkiewicz ’79, Thomas Braun, Cathleen Sullivan Stack, Tom McNichols, Mark Fecher, Laurie Wallace Davis, Suki Skidmore, Janet Igler Smith, Allison “Sparky” Stimson Foster, Dick Putnam

Row 3: Jim Carrow, Greg Duplin, Peter Merrell, Charlotte Reynolds Merrell, Jane Lowry Miller, Andy Gamble, Bob Allen, Steve Lewis, Bourne Ruthrauff, Carolyn Wyeth, Melissa Guster Haney, Ann Yates Bourne, Ann Suter Mueller, Charlotte Eckel Blaney ’80, Mike Blaney

Row 4: Charlie Ingram ’79, Jim Corboy, Susan Goodwin, Jamie Hale, Joan Clarke Gallivan, Brad Brickman, Stephen Polk, Steve Denne, Steve Dupont, Jerry Witowski, (unidentified), Joyce Nessif

Row 5: Terry Brookie, Nancy Geist, Kent Smith ’79, Lee Ann Glacken, Kim Cisco Germain, Steve Germain, Christopher Healey, Mark “Joe” Green, James Stevens, David Weislogel, Grant Emerick, Rick Reynolds, Dickie Owen

Class of 1978
Class of 1978

Row 1 Seated: Terry Olson-Pollitt, Dougie “DJ” Pollitt, Courtney Pollitt, Douglas Pollitt

Row 2: Martha Baker, Peggie Garrett Jeffries, Nancy Jones Burdette, Leigh Jackson, Carol Cislak DeSmul, Clay Graham ’77, Alice Davis Graham, Steve Dupont ’78, Bob Price, Martha Bedinger Holt, Tricia Hand Kredatus

Row 3: Thomas Macko, Julie Leonard, Laura Delhey, Laurie McGilvay, Lynn Stanton-Hoyle, Doug Carpenter, Pam Baughman Lieber, Howard Fencl, Suzanne Warren Manzi, Amy Truitt Huggins

Row 4: Jane Martin McGrath, Susan Cauffman Butterworth, Carlotta Gioia Boeschenstein, Mike Boeschenstein, Faffy Lycett Decker, Paul Ecke ’76, Bob Janasek, Tara Finn Bull, Mary Frazell, Nancy Neuviller Rapenske, Richard Warfield

Row 5: David Drollinger, Patti Quinn Drollinger, John Macdonald, Charlie Ingram, Lee “Chip” Delaporte, Tim Mannix, Tom McLaughlin, Rob Cathcart, Cathy Craig Burton, Karen Sweetland Buttrey, Mary McLeod Anderson, Susan Strup Hood, Anne Finke Adams, Amy Torgler Boyd

Class of 1979
Class of 1979

Row 1 Seated: Michael Bogut, Jennifer Bogut, John Bogut, Alexandra Bogut, W. Craig Stillwagon, Jim Henricks, Deborah French Wright, Cathy Wilhelm, Samantha Wilhelm, Mark Wilhelm, Nicholas Wilhelm

Row 2: Manning Kundtz, Karen DeMarco Converse, Vikki Krane, Abigail Payne, Laura McKenney Tate,  Susan Grove, Mary Fairand Schneider, Valli June Ellis, Kristen Krieger Weiss, Glenn Forthofer, Elizabeth Rice Forthofer, Daniel Forthofer, Kara Forthofer, Heidi Forthofer

Row 3: Barry Marson, Mike Weintraub, William Azkoul, John Shorney, Peter Yardley, Jay Snouffer, Fred Tolsdorf, Wendy Morgan Richardson, Marc Lautenbach, Susan Hable Purtill, Courtney McLennan Myhrun, Mimi Charles Brault, Lois Coerper Randall

Row 4: Scot Aiken, Doug Price, Laurie Neff ’81, Kim Cromwell ’81, Matthew Zullo, Eric Doubell, Margie Hahn Mazanec, Wendy Graham Mathews, (unidentified), Ellen Hatfield Towne, Kathy Kaliban Nolan, Stacey Thanos Lannan

Row 5: Lloyd Owens, Robin Sharp, Jim Cory, Brian Galloway, Thom Wyatt, Jennifer Hurley-Wales, Grace McDade Babikian, Shirley Martt Kendrick, Rebecca Pschirrer, Susan Buchanan, Doug Donley, Jim Lundy, Peter Montgomery

Class of 1983
Class of 1983

Row 1: David Reed, Floy Reed, Javonne Neely Reed, Reyna Reed, Nicole Braden Lewis, Paula Konfal Motzel, Emily Butler Jarzen, Jennifer Brickner-York, Samantha York, Catherine Frost Lacho, Abbigail Maisel, Michael Posey, Jr., Savannah Posey, Michael Posey III, Kelly Ector-Posey

Row 2: Adam Holler, Rachel Senick Holler, Corey Ullman Mullins, Kate Bunting, Shelley Hooker, Courtney McMichael, Kimberly Iden, Catherine Spurway, Jennifer Norman Maisel

Row 3: David Lubitz ’96, Jennifer Lubitz, Ben Sutherly, Julia Berkhofer, Chris Robinson, Jen Robinson, Jason Waggoner, Carrie Piazza-Waggoner, Amy Cebular Payne, Juliet Payne, Joseph Payne

Row 4: Jaelyn Johnson ’11, Shaquira Johnson, Joe Raiser, Stewart Scovil, Terra Scovil

Class of 1988
Class of 1988

Row 1 Seated: Luke Coldwell, Elizabeth Geddes,
Erin Stanley, Kelly Huizenga, Ryan Esler, Ryan Mills, Michael Dominach, Michelle Hanousek, Meghan Coil, Anne Hardman, Kelsey Ill

Row 2: Jessamyn Schmidt, Melissa Vergara, Courtney Waite, Christine Bitzel, Melissa Cardwell, Erik Farley, Lisa Bock Crawford, Blake Skogland, Erin Blake, Sarah Ashley Smith, Mindy Winter Haas, Mary Moran, Kent “Slater” Overby

Row 3: Christine Faja, Susan Miller, Jennifer Moore, Srim Ouch Placides, Stephanie Pratzner, Keslie Tomlinson, Meg Myers ’04, Matt Henderson, Jason Seltzer, Heidi Fulmer, Nina Housel, Meghan Smithe, Courtney Wells

Row 4: Heidi Huke, Ashley Futterknecht, Katie Keating, Ashley Larrick, Daniel Macaulay Bayly, Claire Higgins, Ben Trumbull, Colin McGuire, Josue Hurtado, Lisa Kuhn, Molly Tawney Orsini, Caroline Keepke Pratt, Meredith Sarver Fossel

Row 5: Aaron Bucco, Katie Saunders Bucco, Katie Brumbaugh, Jennifer Jacobs, Jessica Welty, Kristin Dayka, Emily Muchmore, Sarah Moran, Morley Thomson Vahey, Katie White, Allison Glenney, Cynthia Gedelian Huising, Danelle Wilbraham

Class of 2003
Class of 2003
Published December 2008